Tiesioginė vėjo transliacija

Artimiausi renginiai:  Vasaros sporto ir poilsio stovykla vaikams

           


Jėgos aitvarai - kaitai - kas tai?Kitesurfing ar kiteboarding, pavadinimai kilę iš anglų k. power kite - jėgos aitvarai arba kaitai, kitesurfing - tai serfingas arba plaukimas banglente bangose naudojant kaitą kaip varomąją jegą, kiteboarding - tai plaukimo stilius kilęs iš wakeboarding - plaukimas vandens paviršiumi specialiai tam skirta lenta traukiant kateriui ar kita, kiteboarding tai plaukimas vandens paviršiumi specialiai tam skirta lenta tempiant jėgos aitvarui, snowkiting- čiuožimas snieglente arba slidėmis sniegu arba ledu tempiant jėgos aitvarui.Šio sporto esmė yra judėjimas žemės, vandens, sniego ar ledo paviršiumi valdant traukiamąją kaito jėgą. Kaitai tampa vis populiaresni, saugesnis bei lengviau įsisavinamas dėl tobulėjančių kaitų dizainų, inovacijų saugumo sistemose bei kaitų mokyklų taikomų metodikų. Pagrinde kiteboardingas bei kitesurfingas skirstomas į kelis plaukiojimo stilius, tai freeride, freestyle , wake-style, waveriding (verčiant iš anglų k. tai tiesiog plaukimas laisvu stiliumi, triukai nuo paprasto šuoliuko iki sudėtingų jėgos triukų bei plaukimu bangose ). Jau 2006m pasaulyje buvo apie 150,000-200,000 kaiterių.Susidomėjote kaitais? Norite išmėginti jėgos aitvarų sportą? Dabar pats laikas tai padaryti!Registruokitės į jėgos aitvarų mokyklą dabar - REGISTRACIJA Jei turite klausymų drąsiai klauskite KONTAKTAI Išsamiau apie kaitų mokyklą skaitykite Jėgos aitvarų (kaitų) mokykla A-team


Nuo ko pradėti


Kaitai yra ekstremali sporto šaka, dėlto rekomenduojame pradėti nuo kaitų - jėgos aitvarų mokyklos. Jūs netik išmoksite saugiai valdyti kaitą bet ir susipažinsite su aitvarų gamintojais, aitvarų modeliais bei patyre instruktoriai padės išsirinkti jums tinkamą įrangą. Įrangos kaina priklauso nuo įrangos gamintojo, lygio bei kokybės. Taip pat yra nemažai naudotos įrangos, bet ja rinktis reikėtu itin kruopščiai nes iš pirmo žvilgsnio gerai atrodanti įranga gali būti visiškai susidėvėjusi. Jums reikės jėgos aitvaro, vairalazdės (baras) su stropomis, lentos, trapecijos ir žinoma vėjo. Jei oras nelepins šiluma, tikėtina, kad jums taip pat prireiks hidrokostiumo, gelbėjimosi liemenės, pirštinių ir neopreninės kepurės. Įsigiję porą skirtingo dydžio jėgos aitvarų, galėsite kaituoti prie įvairesnių oro sąlygų (platesniame vėjo stiprumo diapazone).


MokymaiKaitserfingas susijęs su nemenkom grėsmėm pačiam kaituotojui tiek ir aplinkiniams poilsiautojams. Šių pavojų galima išvengti mokinantis vadovaujant patyrusio kaitų instruktoriaus.
Jėgos aitvarų mokykla siūlo įvairius kursus ir pamokas atitinkančias visapusiškam paruošimui: aitvaro surinkimo- pajungimo, valdymo įgūdžių, žinios apie aitvarų dydžius bei jų tipus, saugumo sistemos naudojimo, meteorologinių sąlygų įvertinimo , saugios kaitavimo vietos pasirinkimo, (body dragging) plaukimo su jėgos aitvaru be lentos prieš vėją, savarankiško kaito pakėlimo ir nuleidimo krante, elgesio kritinėje situacijoje, avarinio grįžimo į krantą, įgūdžiai valdant aitvarą jėgos zonoje, starto iš vandens ir plaukimo į vėją.Mokymų pradžioje naudojamas mažas pilotažinis aitvaras stovint ant žemės , mokomasi kontroliuoti jo padėtį vėjo lange. Po įgautų įgūdžių valdant pilotažinį kaitą mažiausios traukos zonose einama į vandenį. Vandenyje be lentos mokomasi kontroliuoti jėgos aitvaro padėtį didžiausiose vėjo lango traukos zonose plaukiant į kairę ir dešinę. Šie pratimai taip pat reikalingi, kad atgauti pamestą lentą vandenyje. Sekantis mokymo etapas - gulint vandenyje ant nugaros kontroliuojant kaitą reikia įstatyti kojas į lentoje esančias kojakilpes. Valdant jėgos aitvarą į kairę ir dešinę išmokti išlaikyti tinkamą kūno padėtį prieš startą.
Vandens startas - atsistojimas ant lentos bei čiuozimas vandens paviršiumi.
Plaukimo greičio kontrolė bei plaukimas į vėją.
Plaukimo kripries keitimas.

Saugus jėgos aitvaro pakėlimas bei nuleidimas


Jėgos aitvarą kaip taisyklė kelia ir nuleidžia su padėjėju. Padėjėjas stato jėgos aitvarą priekine pūsle į vėją vėjo lango krašte ir sulaukus kaituotojo komandos paleidžia jį. Atvirkštine tvarka kaitas nuleidžiamas, padėjėjas pagauna vėjo lango kraštu nuleidžiamą aitvarą ir paguldo ant žemės taip, kad vėjas jo neatkeltų.Toks jėgos aitvaro pakėlimas ir nuleidimas yra pats saugiausias.

Taigi pradžioje jėgos aitvaras keliamas iš neutralios pozicijos vėjo lango krašte į vertikalią poziciją virš galvos. Aitvaras truputį kelia tačiau savo svoriu kompensuojate šią trauką. Reikia būti atsargiam, nes vėjo pastiprėjimas ar gūsis gali padidinti kaito keliamąją jėgą ir kūno svorio gali neužtekti jį išlaikyt, rezultate jus gali pakelti į orą. Dėl šios priežasties neverta mokytis valdyti jėgos aitvarą ant žemės, nes traumų tikimybė yra daug aukštesnė nei mokinantis vandenyje.
Negalima kaituoti kuomet vėjas yra nuo kranto. Jei suges įranga, teks su ja atsisveikinti, kad pačiam saugiai grįžti į krantą. Todėl rekomenduotina kaituoti tuomet kai vėjas yra į krantą.

Pasirinkę apmokymus su patyrusiais instruktoriais Jūs žymiai greičiau progresuosite, tuo galėdami sutaupyti laiko bei pinigų, išvengti nemalonių incidentų, traumų bei anksčiau pradėti mėgautis pilnavertišku kaitavimu.
A-team kaitų mokykla naudoja tik naujausius BEST kaitus. Jėgos aitvarai yra aukštos kokybės gerai subalansuoti tiek mokinimuisi tiek pažengusiems.