Svencelės-Drevernos spoto taisyklės

Sveiki visi,
Svencelė-Dreverna viena iš populiariausiu vietų tarp kiteboarder'ių Lietuvoje, ypatingai savaitgaliais situacija šiame puikiame kampelyje darosi nebekontroliuojama, buriuojančiu darosi vis daugiau, trūkinėja stropos, plėšomi aitvarai, kol kas apsieita be rimtesnių incidentu. Susidarius šioms aplinkybėmis reikia galu gale įvesti bendras spoto naudojimo taisykles bei pagaminti ir pakabinti stendą gerai matomoj vietoj kad visi be išimtie galėtu susipažinti su Svencelės-Drevernos spoto taisyklėmis.
Siūlomos temos:
1. Judėjimo vandenyje zonos, prasilenkimo bei kranto taisykles
2. Bendros tvarkos taisyklės

Judėjimo vandenyje taisyklės jau buvo siūlomos bei išplatintos praeitais metais, kaip parodė praktika ši akcija sulaukė pripažinimo, nors ir pavėluotai šiais metais norėtume pratęsti šią gerą praktika, pagaminti bei sumontuoti stendą.

Judėjimo vandenyje zonos, prasilenkimo bei kranto saugumo taisykles pirminis variantas

1. Freestyle zona - įlanka (kambodza), pažengusių kaitiorų triuku zona, lygus vanduo bei iš po krūmų sustiprėjantis vėjas idealiausia vieta freestailui. Judėjimas į šią zona vyksta ratu pagal eilę (pvz.: jei atplaukei iš kairės stenkis ir nuplaukti į kairę po atlikto triko, neapsisukinėk freestyle zonoj), negalima plaukti vien tik šioje zonoje, reikia išplaukti bent 200m iš zonos ir leisti kitiems atlikti triką.
2. Mokymo zona už įlankos tolyn ir į šiaurinę pusę, čia griežtai draudžiama įplaukti nes mokiniai labai pasimeta kai pamato atplaukianti kaitiora!!! Įplaukęs į šia zona pašalinis bei sukėlęs incidentą bus vienareikšmiškai traktuojamas kaip kaltas dėl tyčinio inventoriaus sugadinimo!!!
Taip pat atkreipkite dėmėsi i bemokinančius, kartais esant dideliam kiekiui mokinių mokyklos zona gali išsiplėsti ir aukštai į pietinę pusę nuo kambodžos, bukite atidus.
3. Freeride zona nuo įlankos į pietinę pusę, šioje zonoje kaituoja visi, pradinukams yra prašymas pasiduoti labiau į pietų pusę, tokiu būdu sumažėtu spūstis bei išvengsime incidentų prie pietinio išėjimo. Prašymas šioje zonoje labiau patyrusiu duoti kelią pradedantiesiems.
4. Išėjimas į vandenį bei įėjimas iš vandens į krantą pro spoto kairį bei dešinį sparną kaip pažymėta plane, šitoj vietoj negali būti stoviniuojama bei laikoma kaitų žvake!!!
Mokytojai kartu su mokiniais eina į mokyklos zona per šiaurini freestyle zonos sparną, tokiu būdu nesimaišydami nei freeride nei freestyle zonose.
5. Prasilenkimo taisykles:
Plaukiantis dešine kryptimi turi pirmumo teisę lyginant su plaukiančiu kaire kryptimi.
Plaukiantis aukščiau į vėją bei prasilenkdamas su kitu kaituotoju aitvarą laiko aukščiau, žemiau pavėjui plaukiantis laiko kaitą žemiau.
Išeinantis iš spoto kaitioras turi pirmenybe prieš parplaukianti į krantą
6. Kaitai spote turi būti suguldyti tvarkingai, prie stipresnio vėjo ant aitvaro būtinai turi būti uždėtas pakankamai sunkus daiktas (lenta, maišas su smėliu ar kita) tam kad kaitas nepakiltu atsitiktinai į orą ir nepridarytu žalos žmonėms bei kitai įrangai, stropos nuleidus aitvarą turi būti suvyniojamos arba pritraukiamos kuo arčiau kaito, barą laikyti ant kaito arba šalia jo.
7. Įdėmiai laikytis visų saugumo priemonių pradedant nuo aitvaro pakėlimo baigiant kaito nuleidimu ant kranto, prieš keliant kaitą būtina įsitikinti kad kaitas vėjo atžvilgiu stovi šiek tiek daugiau nei 90 kampu, būtinai naudoti tam susijusius ženklus (pakelta ranka su nykščiu į viršų reiškia pasiruošęs kelti aitvarą, delnu liečiamas pakaušis reiškia reikia pagalbos nuleidžiant kaita)

26 komentarai:

 1. Kviečiu visus aktyviai dalyvauti sudarant bei koreguojant taisykles
  Mr.Sukasiaka

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip suprast judėjimas ratu freestyle zonoje? vieni daro triuką tik į vieną pusę,kiti į kitą, o treti ir taip ir taip.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Isivaisduoju taip, padarei trika i savo puse ir vaziuok tolyn i tapacia puse, nesimaisyk po kojom, daugiausia sumaisties sukialia kurie atplaukia pasoka ir uz metro sukasi ir plaukia atgal, tai reishkia kad jis ir atplaukdamas uzeme teritorija tiek nuplaukdamas

  AtsakytiPanaikinti
 4. Mano nuomone isejimo ir iejimo zona turetu buti ir is siaurines puses ne tik is pietu. Sitoje schemoje numatyta kai visi laisvai isitenka vienoje aiksteleje, bet visi zinom kad kaitu daugeja, o dar ir sezonas tai matome kad gana daug kaitu issidesto ir siaurineje puseje taigi ten reikia irgi isejimo/parejimo.

  AtsakytiPanaikinti
 5. jo del isejimo parejimo i-ish mokyklos zona geras pastebejimas per deshine puse, pataisom

  AtsakytiPanaikinti
 6. Taip, butina bent dvieju iejimu ir isejimu

  AtsakytiPanaikinti
 7. Jau rasiau anksiau i Extrima,BUTINAI reikalingas dar vienas ijeimas-iseimas moksleiviams-pradinukams,kurie su zvakem vaiksto ar seip nelabai moka iskart plaukt! ir tegul jis buna is desines, ten labai gerai imanoma iejit ir iseit niekam netrugdant, nebent koks neskaites taisikliu vazioja per ta sekluma su ligiu vandeniu, ir dar aiskina kad mes eitumem is cia kur nors kitur... o KUR??? jei kas moka, tai tegul jis ir eina kitur,plaukia kur giliau, ir daugiau vietos, neprolema :) Aciu uz demesi! BULTERJER.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki, na taisykles yra gerai, bet kur galima butu galima drilinti igudzius katik baigusiems mokyklas, nes i bendra mase ilekus galima pritverti ciudu:)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Cia tokia mintis: Gal mokyklos zona vertetu sudalinti, mokyklos ir grybautoju zona :) na kaskas panasiai.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Siulau freestyle zona praplesti iki deshineje esanciu sekanciu meldu (tokia meldais apgaubta zona kur visiskas flatas) manau visi zinot ta vieta :) ta prasem beveik gerai eina deshine riba bet dar siek tiek prailgint

  AtsakytiPanaikinti
 11. Sveiki,jeigu dar praplėsti freestyle zona i siaurinę puse tai bus gryna nesamonė.Nes jau patebeta kad jau ir mokyklos keliasi i didesne pieva ir mokinasi ir is ten eina i vandeni,tai saunu visai o dabar isivaizduokite kokie 3 ar 5 kurie katik savarankiskai jau eina i vandeni ir varo kokius 100 metru su kaitais pakeltais i isejimo zona ,tai jau gausis kamstis ,ir dar vadinami ,,profai,,kelia kaitus tai isiviazduokit kas gali atsitikti .Ir dar tai kaip naujokas iki ten nueis tai darir daugiau maisys tiems kurie daro triukus nes gi reikia isibegeti , otai gaunasi kad jis bris grynai isibegejimo zona ,tai matomai bus dar daugiau problemu.O naujokui kelti aitvara prie pat zoliu tai juk dar yra baime kad imes i meldus aitvara.Tai juk ir braidome ne is gero gyvenimo .Tai gaunasi kad pazenge uzima visa spota .Juk niekas negime mokedamas plaukti visi buvome naujokai .Tai bukim tolerantiski vieni kitiems

  AtsakytiPanaikinti
 12. geriausia butu, manau kad nieks nesusipainiotu tose zonose, i kaire profai eina, ceinikai i desine, o kas tik truputi plaukia eina i desine ir mokyklos zonoje po kaire gali mokytis kurie praeje mokyklas.

  AtsakytiPanaikinti
 13. NEPAINIOKIT!!!
  mokyklu ir pradinuku jokiu budu negalima painioti i viena vieta!!! pradinukai eina i freeride zona ir toliau tobulinasi, ten daugiausia vietos, beto mokantis gali visada aplenkti pradinuka

  AtsakytiPanaikinti
 14. Na jei tai tai manau reiktu itraukti punkta: Save geresniu laikantis kaitioras duoda kelia pradinukui.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Beja mintis yra dar makeisti kaire desine i siaurine pietine, nes kranto buvimo atvilgiu gali isivelti sumaisties kur yra kaire kur desine

  AtsakytiPanaikinti
 16. Kas gali prisideti prie stendo pastatymo
  Stendui reikia:
  1. Stendas turetu buti bent jau 100x60cm, delto reikia geros kokybes Svenceles spoto fotografijos
  2. Kas galetu profesionaliai sudelioti vaizda su tekstu ant sio formato tinkanti spausdinimui dideliu formatu... Read More
  3. Reikia plastiko ar kitos medziagos ant kurios bus uzneshtas vaizdas
  4. stovui reikia 2 10ar15cm 3m balkiu ar rastu, skeleto vieno ar dvieju pjovimo lentu
  Na ir siektiek talkos

  AtsakytiPanaikinti
 17. em nebesimato nuotraukos, jeigu tik man nesimato, please send link :S super dalykas, nes tikrai jau reikejo. Galiu padeti pakalti kuolus :) pm i fb. tomas eidukevicius

  AtsakytiPanaikinti
 18. maketa plakato galima butu padaryt, jei kas atsiustu nuotrauka svenceles kokybiska, rysium su tuo,kad zmona irgi kaituoja, tai manau netruksiu ja ikalbet padaryt :)
  37068748905

  AtsakytiPanaikinti
 19. arba galima gal virsuje varianta esanti tiesiog isdidinti ?
  ar uzsiimti ?
  meistrai, duokit dabro ir padarysim.

  AtsakytiPanaikinti
 20. na jei isdydinsim tieiog esama nuotrauka ji bus tiesiog isplaukus.. jau susitariau su vienu dizaineriu sake pades sitame reikale

  AtsakytiPanaikinti
 21. Irasykit bent viena punkta del prasilenkimo su burlente. nes toks jausmas, kad kiekvienas save gerbiantis kaitioras jaucia pareiga prasilenkti per virsu.

  AtsakytiPanaikinti
 22. Kiek supratau sitos taisykles galioja tik kaitams. Nes taisyklese pamineti tik jie.

  AtsakytiPanaikinti
 23. o kos naglumas gerbiamu kaitautoju kelyje Dreverna - Svencele. KA cia kalbeti apie vandeni. Vienas toks gaidziukas sustates zubus su balta masina ir rausvais dryziais - ale sportine, vos nenutrenke. Tikriausiai niekada kelyje nesitraukia ir kaituodamas sumaisti kelia. Su vaikais masinoj vos nenulekem i kelio griovi.

  AtsakytiPanaikinti